į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
SAULUTĖ BUDINA VISUS

„Žvaigždučių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis Lida ir Jūrate įgyvendino projektą „Saulutė budina visus“.  Įvairių veiklų metu diskutavome apie pavasario požymius, pavasarinius žmonių darbus, vaikų pramogas gamtoje. Atlikome įvairių nuotaikingų meninių darbelių.

Lauke apžiūrinėjome medžių, krūmų pumpurus, ieškojome saulutės sušildytų vabalėlių, boružiukų, tyrinėjome kaip jie juda, ropoja, kur žiemojo. Stebėjome parskrendančius paukščius, klausėmės jų čiulbėjimo, čirenimo, kalbėjomės apie inkilų svarbą ir būtinybę. Pramogavome pūsdami muilo burbulus, stebėdami kaip jie kyla vis aukštyn ir aukštyn, vėjo nešami vis tolyn ir tolyn…

Grupėje vaikai patys sėjo kviečius, žolę, salotas, prieskonines žoleles, sodino gėlių sėklas. Su rūpesčiu kasdien stebėjo,  kaip dygsta, auga jų augalėliai. Kiek džiaugsmo matyti prasikalusius daigelius, laistyti juos ir prižiūrėti.

Akivaizdu, jog šis projektas formuoja vaikų supratimą apie neišvengiamą gamtos kaitą kiekvienu metų laiku, ugdo atsakomybę, pareigos jausmą, meilę gamtai. Vaikai stebi, tyrinėja, klausinėja, su nuostaba atrasdami augalų, gyvūnų, vabzdžių prisitaikymo prie gamtos pokyčių bei gyvybės atbudimo įvairovę.

Auklėtojos  Jūratė ir Lida