į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
GEGUŽĖS MĖNUO - MĖNUO BE SMURTO PRIEŠ VAIKUS

Apie smurtą šiandien vis dažniau ir dažniau kalbama. Kasdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Smurtas egzistuoja ne tik gatvėse, jis demonstruojamas videofilmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose.

Nors dauguma vaikų auga laimingose šeimose, yra rizikos grupė vaikų, kurie patiria smurtą savo namuose. Mūsų tikslas - sustabdyti grėsmę ir sukurti saugią aplinką. Vaikai augdami visuomenėje, kur egzistuoja smurtas ir prievarta, gali prarasti pasitikėjimą tiek suaugusiais, tiek savimi, išmokti tokių bendravimo būdų, kurie pagrįsti agresija bei prievarta. Jie tampa nesaugūs.

Nuo to kokioje aplinkoje augs mūsų vaikai, priklausys, kokį pasaulį ateityje jie mums sukurs. Lopšelyje-darželyje organizuodami įvairius renginius,  akcentuojame vaikams, kaip gera būti draugišku, suprantančiu, užjaučiančiu, padedančiu. Nuo mažens vaikuose skiepijame meilę šeimos nariams, artimiesiems, mokome pastebėti gerus darbus, skatiname būti gerais, neagresyviais, jausmingais, tolerantiškais ir neabejingais.

Išugdyti socialinius įgūdžius ir išvystyti vaikų pasitikėjimą galime rodydami jiems savo meilę, praleisdami kuo daugiau laiko su vaiku, bei darydami tai, ką vaikas mėgsta, suteikdami vaikui šiek tiek laisvės ir padrąsindami, negailėdami gerų žodžių bei kitų paskatinimo priemonių už pastangas ar pasiekimus.

Niekada nekaltinkite vaiko ir padarykite viską, kad jis nebūtų skriaudžiamas. Nenuleiskite rankų tol, kol nebūsite įsitikinęs, kad Jūsų vaikas yra saugus. Sustabdykite smurtą bei prievartą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Remeikienė