į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
MANO ŽALIOJI PALANGĖ (2015-04-15)

Mano žalioji palangė „PIEVELĖ“

Ankstyvą pavasarį kiekvienas laukia kada gi pradės kaltis pirmieji žali daigai, sužaliuos pievos, ims sprogti medžių pumpurai. Pavasarinė nuotaika atkeliavo ir į ,,Volungėlių‘‘ grupę. Vaikai savo rankomis į indelius bėrė žemę, sėjo žolytės ir pipirinės sėklas, laistė. Stebėjo kaip iš sėklos išauga daigelis, tyrinėjo jų augimo tarpsnius, fiksavo stebėjimo kalendoriuje. Kai daigeliai sužaliavo pastebėjome, kad mūsų daigynas panašus į pievelę, taip ir atsirado žaliosios palangės pavadinimas ,,Pievelė‘‘. Žaliosios palangės kūrimas pavirto patrauklia bei įdomia veikla vaikams, kartu  suteikdama nemažai žinių, ko reikia augalams, kuo skiriasi vieni nuo kitų, kuo naudingi žmogui. Prie palangės kūrimo prisidėjo ir tėveliai, sukūrė saldžias gėlytes, boružėles, kuriomis pagražinome savo žaliąją pievelę.

"Volungėlių" grupės auklėtoja Rita Skromnienė

Mano žalioji palangė „Auginu ir augu sveikas“

Mūsų lopšelis – darželis priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, todėl vienas iš veiklos prioritetų yra sveikatos stiprinimas. Todėl stengiamės sudaryti visas sąlygas vaikų sveikatos stiprinimui. Darželyje yra įkurtas ekologinis takelis, viena iš ekologinių stotelių - vaistingieji augalai.

Vaistažolės yra vaistas, ir maistas, aprūpinantis organizmą reikalingomis natūraliomis medžiagomis. Nuolat suteikiame vaikams žinių apie vaistinguosius augalus ir jų poveikį. Stengiamės stiprinti vaikų organizmą vaistažolių arbatomis. Formuojame šeimos įpročius dažniau vartoti natūralias gydymo priemones.

Todėl ir kilo idėja įkurti grupėje žaliąją palangę, skirtą vaistažolių auginimui. Prie žaliosios palangės kūrimo prisidėjo tėvai, jie atnešė vaistažolių sėklų Kartu su vaikais sėjome medetkų, raudonėlio, mairūno, čiobrelių sėklas. Vaikai  laistė, pikavo, stebėjo, kaip auga daigeliai ir taip gimė žalioji palangė, kurią pavadinome „Auginu ir augu sveikas“.

Vaistažolėms paaugus kai kurias pasodinsime ekologiniame takelyje, o kitas tikimės užauginti grupėje. Kartu su vaikais nutarėme vaistažolėms užaugus, jas išdžiovinti ir gardžiuotis žolelių arbata.

 

"Nykštukų" grupės auklėtoja Jūratė Juršienė