į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
MOKĖMĖS ĮVEIKTI BAIMES (2019-02-11)

Baimė pasirodo, kai žengiame naujais, nepažintais keliais. Taigi, yra visiškai normalių, raidą atitinkančių baimių, kurias sveikas žmogus pakelia ir išauga, kurių įveikimas yra svarbus jo tolesnei brandai. Baimė gali paskatinti mūsų aktyvumą, bet ji gali ir paralyžiuoti. Mes esame linkę baimės išvengti, ją nuslopinti, išstumti, paneigti („nėra čia ko bijoti“). Tačiau mes galime atskleisti priešingas jėgas: drąsą, pasitikėjimą, pažinimą, galią, vilti, nuolankumą, tikėjimą ir meilę.

Vaikas dažnai prieš baimę jaučiasi bejėgis, o suaugęs gali baimei pasipriešinti, apmąstyti savo situaciją, atpažinti, kas baimę sukelia, gali apie baimę papasakoti, būti suprastas, sulaukti pagalbos ir viso to išmokyti vaiką.

Seminaro metu prisiminėme ir refleksavome apie savo auklėjimo būdus, ieškojome naujų, kūrybiškų drausminimo būdų šiuolaikiniams vaikams. Ateityje mokysimės patys gyventi be baimės.

Lektorė Rasa Šilalytė įdomiai pasakojo apie efektyvius vaikų drausminimo būdus, atkreipė dėmesį, kad šiuolaikiniai vaikai, tai iššūkis mums. Dirbant su šiuolaikiniais vaikais tenka mokytis sąmoningumo, gebėjimo drausminti be autoritariškumo, gerbti ir pasitikėti. Mažiau vaikus kritikuoti ir matyti klaidas.  Vertinti daugiau vaikų pastangas, o ne rezultatus. Reikia stengtis ugdyti savo ir vaikų emocinį intelektą, socialines kompetencijas: kai vaikas jaučiasi saugus, stiprus, pažįsta savo jausmus, jis nepaliaus stengtis, kompetencijos persikelia ir į akademinę veiklą. Mūsų laikams būtina sugrąžinti vertės jausmą. Vaikai skatina keisti pačią ugdymo sistemą. Įnešti į ją daugiau širdies ir pagarbos asmeniui.

 

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Remeikienė