į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
PROJEKTAS „SPALVŲ ŠĖLSMAS“

 

Spalvos – bene svarbiausia priemonė išreikšti emocijoms, ypatingai toms, kurias labai sunku apsakyti, tačiau reikėtų nepamiršti, kad su spalvomis mažuosius reiktų pažindinti pamažu ir teisingai. Maži vaikai pradžioje įsisavina grynas spalvas ir tik palaipsniui pradeda suvokti jų išvestines bei jų atspalvius.

Spalvos – ir jų pažinimas yra šviesiausia vaikystės dalis.

 Lapkričio mėnesį  „Bitučių“ grupėje vyko projektas „Spalvų šėlsmas“.

 Projekto tikslas – nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, tenkinant vaikų poreikį pažinti spalvas per pojūčius, žaidimus, vaidybą.

 Projekto uždaviniai:

  1. Aktyviai žaisti, kurti, tyrinėti spalvas supančioje aplinkoje.

  2. Atskleisti savo kūrybiškumą, individualumą per meninę, kūrybinę, pažinimo, socialinę ir komunikavimo veiklą.

  3. Suteikti vaikams daug džiugių emocijų.

  4. Skatinti tėvus aktyviai dalyvauti grupės veikloje.

 

Pradedant vykdyti projektą, padarėme spalvotą skelbimą, supažindinome tėvus su mūsų idėjomis. Prašėme ne tik padėti mums realizuojant projekto idėjas, bet kvietėme ir pačius aktyviai dalyvauti.

Kiekvieną dieną vaikai gaudavo laišką nuo Spalvų Karalienės, kuriuo buvo kviečiami keliauti po atitinkamos „spalvos“ šalį su įvairiomis užduotėlėmis, kurias reikėjo įvykdyti: piešti, klijuoti, spalvinti, aplikuoti, lieti spalvas, vaidinti ir pan.

Pakvietėme į svečius Anos Pivovar mamytę. Ji parodė vaikams įvairias dailininko priemones. Vaikai sužinojo kaip atrodo spalvų paletė, kaip maišomi dažai ir gaunama nauja spalva, tapė paveikslą ant drobės. Vaikai turėjo galimybę patys pabandyti, paliesti, apžiūrėti įvairius teptukus, menteles, dažus.

Projekto pabaigoje  Spalvų Karalienė pakvietė vaikus į pramogą, kur visi kartu įtvirtino žinias įgytas  projekto metu. Tai dainelės, žaidimai, eilėraščiai, piešiniai susiję su spalvomis.

Projekto uždavinius sėkmingai įgyvendinome, vaikai įgijo daug informacijos apie 7 spalvas. Kiekviena „spalvota „ diena suteikė daug džiugių akimirkų.

 

 

Auklėtoja Laima Umbrasienė