į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos
VAIKŲ MINI PROJEKTAS „DARŽO PONAITIS - KOPŪSTAS“

Projekto metu išsiaiškinome vaikų turimas žinias apie kopūstą, užrašėme vaikų idėjas, mintis, numatėme veiksmų planą:

Supažindinome tėvelius su projekto tema, tikslais ir paprašėme atnešti į grupę po vieną kopūstą. Visą savaitę grupėje karaliavo kopūstas. Skaitėme kūrinėlius apie kopūstą, raginome vaikus atsakyti į klausimus, diskutuoti, siekėme ugdyti kritinį mąstymą. Bandėme kūrinėlius inscenizuoti, skatindamos improvizacijos patirtį bei taisyklingą kalbėjimą.

Mokėmės eilėraštukų mintinai, siekdamos lavinti atmintį bei skatinti taisyklingą tarseną, minėme mįsles, skatindamos vaikus mąstyti ir fantazuoti, aiškinomės posakių apie kopūstą prasmę, vartėme knygutes, žurnalus, enciklopedijas apie daržoves, aplankėme darželio virtuvę, kalbėjomės su virėjomis, suteikėme vaikams galimybę kuo daugiau pamatyti ir sužinoti apie kopūsto patiekalus, kalbėjomės su darželio visuomenės sveikatos specialiste, siekdamos plėsti vaikų žinias apie vitaminus ir sveiką mitybą, plėšėme po vieną kopūsto lapą ir stebėjome kas gi slypi po kiekvienu lapu, suteikdamos galimybę eksperimentuoti, tyrinėti ir atrasti, pjaustėme kopūstą  į dvi, tris ir keturias dalis, skatinome vaikus skaičiuoti, lyginti, apibūdinti, piešėme ir aplikavome kopūstus, iš kartono gaminome jiems krepšelį. Skatindamos smulkiosios motorikos lavinimą, pratinome kirpti pagal liniją, plėšyti ir smulkiai glamžyti popierių;

Mėgindami sugyvinti kopūstą, spalvinome, karpėme, lipdėme ir klijavome ant jo įvairias detales, naudojome gamtinę medžiagą, sagas, medžiagos skiautes. Kūrybinė veikla labai sudomino vaikus, jie mėgino įžvelgti vis naują ir naują personažą. Ir štai pavyko: grupės rūbinėlėje surengėme parodą iš kopūstų „Ką tiktai noriu - tą sugalvoju“. Parodos tikslas - ugdyti vaikų kūrybiškumą, išradingumą, patirti kūrybinę sėkmę, skatinti didžiuotis savo darbais. Šia paroda puikavosi vaikai, tėveliai ir darželio bendruomenė.

 

„Volungėlių„ grupės auklėtoja metodininkė Jūratė Briskmanienė