EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ „SAUGUS IR SVEIKAS TVARIAI JUDĖDAMAS“ VISAGINO VAIKŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „ĄŽUOLIUKAS“

Visagino vaikų lopšelio-darželio bendruomenė prisijungė prie Europos judumo savaitės „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Nuo rugsėjo 16 dienos iki rugsėjo 22 dienos organizavome vaikams įvairias veiklas.

Mažesnieji mūsų draugai „Volungėlių“ grupės vaikai keliavo į parką. Vaikščiojant parko takeliais stebėjo medžius, rinko lapus, kaštonus iš kurių sukūrė spalvotą rudens kilimą. Ant vaikams skirtų įvairių įrengimų – konstrukcijų parko aikštelėje, vaikai patyrė džiugių emocijų saugiai judėdami, žaisdami.

„Ąžuoliuko mokyklėlės“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai su dviračiais ir paspirtukais įveikė kliūčių ruožą, lenktyniavo estafetėse. Estafetes užbaigė bendru žaidimu „Traukinukas“.  Vaikai buvo aktyvūs , stengėsi važiuoti atsargiai, saugant vieni kitus.

„Pelėdžiukų mokyklėlės“ vaikai žygiavo į mišką. Eidami stebėjo rudenėjančią gamtą ir atliko užduotis. Miško aikštelėje vyko estafetės, vaikai prisiminė eilėraštį apie grybus, vardino ekologiškas judėjimo priemones, žaidė žaidimus su parašiutu, ieškojo lobio, vaišinosi miško restorane, stebėjo banguojantį Visagino ežerą. Žygio metu nukeliavo 7688 žingsnius.

„Boružėlių“ grupės vaikučiai po trumpos mankštelės atliko užduotis: vaikai bėgo iki nurodyto taško, bėgo dviese nešini kamuoliu ir dviese „valtyje“, įveikė užduotį su laikraščiais.

Veiklų metu vaikai patyrė daug pozityvių emocijų, aktyviai ir su puikia nuotaika atliko visas užduotis. Sužinojo apie tai, kaip svarbu yra judėti, tinkamai leisti laisvalaikį, būti atsakingais už savo ir aplinkinių žmonių sveikatą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jūratė Juršienė