Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Grupių „Pelėdžiukų mokyklėlė“ ir „Ąžuoliuko mokyklėlė“ kartu su mokytojomis Olga Kostygova ir Jūrate Juršiene taip pat socialine pedagoge Birute Stefanskienė aiškinosi žodžio „Toleracija“ reikšmę aptarė „Tolerancijos“ ir „Netolerancijos“ pavyzdžius.

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva ir pan.Mes galime nemėgti kai kurių iš jų ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų, tačiau visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimams. Tik taip galėsime jaustis saugiai. Toleruoti reiškia suvokti, kad kitokių ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis ar menkesnis.

Tradicinės Tolerancijos dienos šventėsminėjime, socialinė pedagogė akcentavo dar vieną svarbią temą:kaip mes priimam ir ar esam tolerantiški akliesiems ir silpnaregiams. Ne kiekvienas sveikasis gali suprasti: neregiai mato ne akimis, o širdimi, bet jiems labai reikalingas sveikųjų supratimas ir pagalba. Buvo vaikams papasakota, kad šalia mūsų gyvena tokie vaikai, kuriems reikalingas ypatingas dėmesys ir pagalba. Vaikams buvo parodyta Brailio raštu spausdinta knyga, papasakota kokios yra taikomos pagalbos priemonės gatvėje, namuose, kaip padeda asmeniniai asistentai šunys. Teko atlikti užduotis užrištomis akimis, tam kad suprastume, kaip jaučiasi nematantis žmogus. Už dalyvavimą buvo įteiktos padėkos. Vaikai liko labai laimingi, jie sužinojo ką reiškia žodžiai kaip mandagumas, draugystė, pagalba draugui, nuoširdumas, pasitikėjimas, pakantumas, pagarba. Visi kartu įsitikinome, kad tolerancijos galime mokytis visur ir visada.