„VOLUNGĖLIŲ“ GRUPĖS IŠVYKA Į PARKĄ

Spalio 7 dieną „Volungėlių“ grupės vaikai su mokytojomis Asta ir Daiva bei auklėtojos padėjėja Lijana keliavo į parką pasidžiaugti rudenėjančia gamta. Vaikai bandė atpažinti medžius, sakė jų pavadinimus, rinko margaspalvius lapus ir kaštonus, patyrė pažinimo džiaugsmą. Iš lapų sudėliojo skėtį, jį matavo. Lapus lygino pagal dydį, skaičiavo ant klevo lapų esančius taškus, stebėjo, kaip grėbiami lapai. Vaikai mėgavosi vienas kito draugija ir džiaugėsi nuostabia gamta. Visi kartu patyrė daug įvairių emocijų, įsitikino, koks gražus ir spalvingas ruduo. Pedagogai skiepijo meilę gamtai ir skatino saugoti aplinką, kurioje gyvename.
Vaikas pasaulį pažįsta visais pojūčiais veikdamas praktiškai: jis stebi, įsiklauso, apčiupinėja, glosto, uodžia, žaidžia, bendrauja ir taip pažįsta artimiausios aplinkos daiktus, žmones, gamtą. Gamta artima, teigiamas emocijas projektuojanti sritis.
„…matyti, kaip mes susiję su pasauliu, ir padėti kitiems tai įžvelgti – tai bendras moralinis tikslas ir plačiausia ugdymo/ugdymosi galimybė“ (Fullan,1998).