„VOLUNGĖLIŲ“ GRUPĖS PAŽINTINIS–KŪRYBINIS PROJEKTAS „LIETUVA – ŠALELĖ MŪSŲ“

Tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių – nuo vasario 17 d. iki kovo 11 d. „Volungėlių“ grupėje vyko pažintinis–kūrybinis projektas LIETUVA – ŠALELĖ MŪSŲ“. Projekto tikslas – ugdyti pilietiškumą, tautiškumą, meilę gimtam kraštui.

Projektą pradėjome aiškindamos, kas yra mūsų gimtinė. Paprastais, suprantamais vaikams žodžiais paaiškinome, kad mūsų namai – tai mama, tėtis, sesė, brolis, mūsų miestas, upės, ežerai, miškai ir visa tai – Lietuva. Aptarėme, kodėl mums svarbios Lietuvos šventės. Ugdytiniai žiūrėjo edukacinius filmukus ir klausėsi pasakų šia tema. Vaikai susipažino su Lietuvos istorija, jos simboliais, žemėlapyje bandė surasti savo gimtąjį miestą – Visaginą. Žaidžiant žaidimą „O čia ar buvai?“keliavome Lietuvos žemėlapiu, apsistodami įvairiose vietose, gilinome žinias apie Lietuvos miestus, upes, miškus, jūrą bei Lietuvoje gyvenančius paukščius ir žvėrelius. Išvykos metu į „Verdenės“ etnografinį muziejų vaikai susipažino su senelių ir protėvių išlikusiomis vertybėmis: senoviniais baldais, drabužiais, įvairiais daiktais, kažkada naudotais buityje. Klausė įdomių pasakojimų, kaip senovėje naudojo daiktus savo buities darbams atlikti.

STEAM veiklos metu eksperimentavo su spalvomis „Trispalvė kitaip“.

Vaikų kūrybiškumas ir meilė Tėvynei atsiskleidė piešiniuose, darbeliuose, kuriais džiaugėsi vaikai ir jų tėveliai. Projektą vainikavo kūrybinių darbelių paroda „AŠ ČIA GYVENU“. Darbeliuose vaikai pavaizdavo, gimtojo miesto žinomas, pamėgtas vietas. Dėkojame tėveliams už nuoširdų bendradarbiavimą.

Šio projekto metu stengėmės, kad vaikai suprastų, jog gyvename labai gražioje šalyje ir mieste – Visagine, kuriuose daug gamtos, ją reikia mylėti ir saugoti, būti visuomeniškais ir pilietiškais – nešiukšlinti, tvarkyti aplinką, džiaugtis atliktais darbais ir puoselėti, kurti šalį ir miestą kuriuose būtų gyventi gera.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:

Daiva Derenčiūtė ir Asta Skutkevičienė