ETWINNING PROJEKTAS „MONSTRIUKO GARSAI“

„Ąžuoliuko mokyklėlės“ ir „Pelėdžiukų mokyklėlės“ vaikai su pedagogėmis Jūrate Juršienė ir Violeta Liškevičiene dalyvavo eTwinning projekte „Monstriuko garsai“.

Projekto tikslas – vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos ugdymas, panaudojant įvairias ugdymo formas, ieškant alternatyvių ugdymo būdų.

Projekto metu vaikai susipažino su knyga „Atsargiai! Monstriukas knygoje“, kuri vaikus labai sudomino ir suteikė įvairių emocijų. Perskaitę knygelę vaikai darė monstriukus, kuriuos kalbino, su jais žaidė, sugalvojo jiems vardus. Sugalvojome linksmą pirštukinį žaidimą bei artikuliacinę mankštą, jų metu lavėjo vaikų smulkioji motorika, kalba. Atlikome jogos mankštelę, kuri vaikus nuramino ir atpalaidavo. Su vaikais kūrėme švelnią masažo pasaką, bei netradicinę pasaką. Pasakų kūrimo metu vaikų kalba buvo ugdoma natūraliai, siejant kalbos raišką su kitomis raiškos priemonėmis – vaizdu, garsu, judesiu, mimika.

Projektą užbaigėme virtualia Monstriuko diskoteka su kitomis Lietuvos ugdymo įstaigomis internetinėje virtualioje erdvėje.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Juršienė, Violeta Liškevičienė