„GILIUKŲ“ GRUPĖS VAIKŲ PROJEKTAS „ŽIEMUŽĖ SNAIGĖM SNINGA“

Žiema…Kokia ji graži, kaip gražiai krinta baltos snaigės, kiek daug aplink puriu šerkšnu padengtų medžių. Gamta ramiai ir patogiai miega po baltu sniego paklotu.
Patys mažiausieji lopšelio–darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai „Giliukai“ kartu su auklėtojomis Jūrate ir Olga leidosi į žiemos pažinimo kelionę. Tenkindamos vaikų norą pažinti bei aktyviai judėti, ugdymo tikslų siekėme per įvairiausią veiklą. Grupėje vaikus aplankė ,,Baltas Sniego Debesėlis”, kuris lydėjo vaikus per visą baltą kelionę. Vėliau Debesėlis pakvietė vaikus į savo ,,Ledo Rūmus”, kur vaikai sužinojo apie gamtos reiškinius žiemą (pusto, šąla, sninga), išmoko naujų žodžių (pusnys, snaigės, ledas). Žiūrinėjome paveikslus su žiemos vaizdais, žmonių darbais, vaikų pramogomis, žvėrelių ir paukštelių gyvenimu šiuo laikotarpiu. Dainavome, sudarydamos sąlygas emocingai reaguoti į klausomus kūrinėlius (šypsotis, džiaugtis, ploti, trepsėti, sėdint sūpuoti kojomis ir pan). Žaidėme muzikinius žaidimus, palydėdami juos judesiais. Piešėme, aplikavome, lipdėme. Mokėmės plėšyti popierių, mėgindami pavaizduoti melsvame lape baltą sniegą. susipažinome su sniego savybėmis, stebėjome kaip jis tirpsta.
Grupėje žaidėme judriuosius žaidimus ,,Zuikiai ir pūga”, ,,Snaigės ir vėjas”.
Kas gali būti smagiau už džiaugsmu trykštančias žiemos šėliones lauke? Braidėme po sniego pusnis, žaidėme spalvoto ledo kamuoliais (juos užsišaldėme balionuose), mėtėmės sniegu, žaidėme slėpynių, gaudynių. Projekto metų vaikai išbandė savo piešimo įgūdžius, netradicinėje aplinkoje, spalvinome sniegą įvairiausiomis spalvomis. Buvo smagu, įdomu, naudinga.
Auklėtoja metodininkė Jūratė Briskmanienė, Auklėtoja Olga Kostygova