KALBOS VIKTORINA „LIETUVIŠKŲ ŽODŽIŲ JUOSTA“,  SKIRTA LIETUVIŲ KALBOS DIENOMS

Kovo 20 dieną „Pelėdžiukų mokyklėlės“ vaikai dalyvavo viktorinoje „Lietuviškų žodžių juosta“.

Vaikai pasiskirstė į „Žvaigždučių“ ir „Kaspinėlių“ komandas. Ugdytiniai buvo pakviesti į logopedės, spec. pedagogės Vilmantės kabinetą, kur ir buvo organizuota viktorina. Vaikai atliko pateiktas užduotis, dalyvavo artikuliacinėje mankštoje su varle Karaliene, kartojo skaičiuotes, greitakalbes, iš pintinėlės traukė paveikslėlius, juos įvardino, pasakė pirmą žodžio garsą, skiemenų skaičių. Toliau veikla persikėlė prie išmaniosios lentos, kur vaikai suko laimės ratą ir pasakojo pagal paveikslėlius. Apsilankė darželio seklyčioje, pabandė lyginti rankšluostį senoviniu būdu – su kočėlu. Komandos klausėsi skaitomos žaidimo pasakos „Nuostabi diena“, atliko užduotėlę su lipdukais.

Grupėje vaikai atliko užduotį su bitute – robotuku „Bee Bot“, stengėsi teisingai užprogramuoti komandų sekas. Įvardinti raides, sugalvoti žodžius, kurti pasakojimą. Vėliau žaidė lietuvių liaudies žaidimus–ratelius: „Jurgelis meistrelis“, „Oželis“.

Už aktyvią veiklą kiekviena komanda gavo dovanų.

Ugdytiniai patyrė daug teigiamų emocijų, ugdėsi kūrybiškumą, kalbinius gebėjimus, meilę knygai, gimtajai kalbai ir lietuviškam žodžiui.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Violeta Liškevičienė, Olga Kostygova

Logopedė, spec. pedagogė Vilmantė Andrejevienė

Auklėtojo padėjėja Tatjana Petrova