MINIME PASAULINĘ DAUNO SINDROMO DIENĄ

Kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną buvo organizuota „Spalvotos kojinaitės“ akcija. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

Socialinė pedagogė Birutė Stefanskienė su priešmokyklinės grupės „Ąžuoliuko mokyklėlė“ vaikais ir auklėtoja Olga Kostygova prisijungė prie Pasaulinės Dauno sindromo dienos dalyvaujant akcijoje „Spalvotos kojinaitės“. Vaikai atėjo į darželį mūvėdami skirtingos spalvos kojines taip išreikšdami palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Grupėje diskutavome, ką reiškia kitoks vaikas, kitoks žmogus. Aiškinomės, kad visi yra skirtingi: skiriasi žmonių išvaizda, charakteris, pomėgiai. Po diskusijos išsiaiškinome, kad Dauno sindromą turintys asmenys yra vadinami saulytėmis. Vaikai spalvino, margino kojines, kažkas piešė saulę, taip palaikant vaikus turinčius Dauno sindromą.

Dėkoju visai Visagino vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ grupių bendruomenei, vaikų šeimoms, kad nepabūgo kovo 21 dieną pabūti kitokiais, kad visi kartu, mūvėdami kojines bei puošdami jas, prisijungėme prie Žmonių su Dauno sindromu.

Socialinė pedagogė Birutė