GERBIAMI TĖVAI,

Visagino vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ nuo 2020 m. gegužės 18 d. tęsia ugdymo procesą. Pabrėžiame, kad karantinas pratęstas iki 2020 m. gegužės 31 d. ir šiuo metu vaikų ir darbuotojų sveikata yra svarbiausia, todėl labai prašome laikytis nustatytų reikalavimų. Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimu Nr. V-1116 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ rekomenduojame Jums, vaikučius į grupes pradėti vesti, neskubant, palaipsniui.

Vadovaudamiesi aukščiau įvardintu sprendimu rekomenduojame vaiko tėvams (globėjams, rūpintojams) ugdyti vaiką namuose ir nevesti į darželį:

  1. Kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“.
  2. Kai vaikas gyvena kartu su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenimis ir (arba) sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis įsakyme Nr. 483: žmogaus imunodeficito viruso liga, piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jai po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo metu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Atkreipiame mamų, kurios yra vaiko priežiūros atostogose, dėmesį, šeimų, kurios turi kur palikti vaikučius ir labai prašome, jeigu galite, bent jau karantino metu ir vasaros laikotarpiu nevesti vaikučių. Prašome skaityti informaciją prie įėjimo į įstaigą ir grupės patalpose. Laikytis nustatytų reikalavimų: dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, įėjus pro duris dezinfekuoti rankas, į darželį vesti tik sveikus vaikus – neturinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), ūmių žarnyno infekcijų požymių (viduriavimas, vėmimas), kitų užkrečiamųjų ligų požymių (odos niežėjimas, bėrimai). Vaikas, temperatūrai esant 37,3º C ir daugiau – bus izoliuotas iki tėvų atvykimo.

Vaikučius pasiimti iš darželio karantino metu nerekomenduojama rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenimis ir (arba) sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis įsakyme Nr. 483: žmogaus imunodeficito viruso liga, piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jai po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo metu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Mes labai laukiame Jūsų ir Mūsų vaikučių ir prašome laikytis nustatytų reikalavimų.