VAIKŲ PROJEKTAS „SMALSAUJU, TYRINĖJU, ATRANDU“

„Ąžuoliuko mokyklėlės“ vaikai, žaisdami žaidimą „Mes mažieji mokslininkai“ vykdė projektą „Smalsauju, tyrinėju, atrandu“. Projekto tikslas – įtraukti vaikus į STEAM veiklą, kurios metu lavės vaikų kūrybiškumas, iniciatyvumas, kritinis mąstymas, problemų sprendimas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

Projekto metu atlikome įvairius eksperimentus, bandymus – „Linksmasis balionas“, „Vulkanas“, „Vaikštantis vanduo“, „Lietuvos vėliavos spalvos“ ir kitus. Eksperimentų, bandymų metu vaikai turėjo galimybę stebėti, tyrinėti, analizuoti, patirti, bendrauti ir bendradarbiauti. Veiklos metu vaikai buvo smalsūs, žingeidūs, bandymus atlikinėjo su didžiausiu malonumu.

STEAM kūrybinių darbelių metu vaikai kūrė molekules iš plastilino ir dantų krapštukų; taškavo, piešė, purškė vandeniu ant rankšluostinio popieriaus, taip išgaudami nuostabius piešinius, kaspinėlius; darė knygeles su judančiais karpiniais; plastmasiniame stiklainio indelyje lipalo ir dažų pagalba kūrė darbelį – papuošimą ir kita. Įvairių konstruktorių, LEGO, gamtinės medžiagos, daiktų  pagalba vaikai kūrė įvairius statinius, paveikslėlius. Lauke iš siūlų pasidarėme labirintą, smagiausia ir įdomiausia vaikams buvo surasti išėjimą iš labirinto. Šių veiklų metu vaikai veikė kūrybiškai, susitelkę, džiaugėsi savo ir draugų puikiais darbeliais.

Į projekto veiklą įtraukėme ir tėvelius. Tėveliai namuose kartu su vaiku atliko eksperimentus, juos filmavo ir vaizdo medžiaga dalinosi su grupės vaikais. Kūrė įvairius darbelius, kuriuos darželio bendruomenė galėjo pamatyti parodėlėje „Aš kūrėjas“.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jūratė Juršienė

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Olga Kostygova